FTR „Naturalnie na Roztoczu”!

Rajd „Naturalnie na Roztoczu” w dniu 21 sierpnia to rowerowa przygoda na szlaku cerkiewnej architektury drewnianej w powiecie lubaczowskim. Trasa rajdu liczy 69 km i przebiega w korytarzu Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo po drogach publicznych, śródleśnych oraz śródpolnych. Co na Was czeka?

Przebieg trasy:
START – Rynek Miejski w Lubaczowie (cerkiew grekokatolicka pw. św. Mikołaja w Lubaczowie) > Dąbrowa > przystanek 1: Łukawiec (Sanktuarium MB Łukawieckiej, Kościół pw. Objawienia Pańskiego w Łukawcu, Izba Pamięci im. Jana Pawła II
w Łukawcu) > przystanek 2: Rezerwat przyrody „Moczary” > przystanek 3: Wielkie Oczy (posiłek, dawna cerkiew grekokatolicka pw. św. Mikołaja w Wielkich Oczach, dawny dwór obronny i dawna synagoga) > Żmijowiska (dawna cerkiew grekokatolicka pw. Zaśnięcia Przenajświętszej Bogurodzicy w Żmijowiskach) > przystanek 4: Park podworski w Krowicy Samej > Budomierz > przystanek 5: dęby Sobieskiego i cmentarz w Sieniawce > Borowa Góra >przystanek 6: Młodów (posiłek) > META – Rynek Miejski w Lubaczowie.
Uczestnicy będą mieli okazję zwiedzić zabytkowe cerkwie, poznać rezerwat „Moczary” z licznymi osobliwościami roślinnymi czy ukryte w leśnym gąszczu cerkwisko na terenie nie istniejącej wsi Sieniawka z nagrobkami słynnych kamieniarzy ze Starego Brusna.
Zapraszamy!
Wydarzenie na FB: Klik
Fot. Dęby Sobieskiego

Fot. Podkarpackie Travel -Wielkie Oczy, cerkiew pw. św. Mikołaja

Fot. Podkarpackie Travel – Łukawiec, kościół pw. Objawienia Pańskiego